kwidzyn

Dodano: 7.09.14

Dudek: Wykonywałem tylko przedmeczowe ustalenia

-Bramkarz broni tak jak pozwala na to obrona – stwierdził Bartosz Dudek po meczu inaugurującym nowy sezon PGNiG Superligi Mężczyzn. Udane interwencje nowego bramkarza kwidzyńskiej drużyny pozwoliły gospodarzom na odniesienie zwycięstwa i zdobycie pierwszego kompletu punktów.

-Meczem z Wybrzeżem Gdańsk oficjalnie przedstawiłeś się kwidzyńskiej publiczności. Jak grało Ci się w tym spotkaniu rozpoczynającym nowy rozdział w Twojej karierze?

-Jeśli chodzi o inaugurację sezonu, zarówno całego zespołu jak i mojego osobiście, to chyba nie można było sobie go lepiej wymarzyć. Trzeba jednak przyznać, że w piłce ręcznej jest pewna złota zasada mówiąca, że bramkarz broni tak jak pozwala na to obrona. Kto był na meczu z Gdańskiem ten widział jak graliśmy w obronie. Ja wykonywałem tylko nasze przedmeczowe ustalenia.

-Dobra gra w obronie pokazuje również, że okres przygotowawczy został dobrze przepracowany i tworzycie dobrze rozumiejący się zespół.

-Okres przygotowawczy wszyscy przepracowaliśmy bardzo solidnie. Można powiedzieć, że każdy dawał z siebie 120 procent i miejmy nadzieję, że zaprocentuje to również w kolejnych naszych spotkaniach.

-Gdańszczanie zaskoczyli was swoją postawą w pierwszej części meczu?

-Spodziewaliśmy się, że pierwsza połowa będzie wyglądać właśnie tak, a nie inaczej. W okresie przygotowawczym zmierzyliśmy się z Wybrzeżem kilka razy i wiedzieliśmy co grają oni, a gdańszczanie wiedzieli co gra nasza drużyna. Na szczęście w drugiej połowie chłopakom udało nam się odskoczyć i wygrać to spotkanie. Pokazaliśmy też super walkę w obronie, z której może nie wyprowadzaliśmy bezpośrednich kontrataków, ale potrafiliśmy z niej zdobywać cenne bramki.

-Za tydzień czeka nas kolejne starcie we własnej hali, a naszym rywalem będzie PGE Stal Mielec. Czy do tego meczu zdołamy utrzymać dobrą dyspozycję z pierwszego ligowego pojedynku?

-Trudno powiedzieć czy nasza dyspozycja będzie wyglądała tak samo. Na pewno jednak nasze zaangażowanie będzie wyglądało tak samo jak w meczu z Gdańskiem.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Trafienia Guziewicza i Przytuły w Słowenii

Alan Guziewicz i Damian Przytuła zdobyli swoje pierwsze bramki na Młodzieżowych ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS oficjalnie rozpoczął treningi

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn rozpoczęli przygotowania do sezonu 2018/2019 PGNiG ...

Czytaj więcej

Aktualności

Strząbała nowym trenerem MMTS

Tomasz Strząbała został nowym szkoleniowcem MMTS Kwidzyn. Choć zainteresowanie pracą ...

Czytaj więcej

Aktualności

„Dzika karta” dla Gdańska – MMTS przegrywa po ...

Jeszcze minutę przed końcem kibice MMTS wierzyli w cud. Po fantastycznej serii bramek ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube