kwidzyn

Dodano: 8.08.15

Turniej o puchar prezesa MMTS: Pogoń wygrywa z Wybrzeżem

Pogoń Szczecin dość pewnie ograła I-ligowca z Gdańska w trzecim meczu turnieju w Kwidzynie. Portowcy pokonali Wybrzeże 26:23, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty.

Od początku meczu przewaga leżała po stronie Pogoni, która rozpoczęła grę od skromnego prowadzenia (0:2) i nie oddała go aż do końca spotkania. Po efektownym i skutecznym początku, w 21 minucie meczu, szczecinianie prowadzili z Wybrzeżem aż 5:11. I choć chwilę później I-ligowcom udało się rzucić trzy bramki z rzędu – 8:11, to odpowiedź podopiecznych trenera Rafała Białego była iście zabójcza. W ostatnich 5 minutach pierwszej połowy gracze Pogoni zdobyli bowiem 7 bramek przy zaledwie 1 trafieniu gdańszczan – 9:18.

Po przerwie Wybrzeże ruszyło do odrabiania strat i już po pierwszych 9 minutach przewaga rywali stopniała do jedynie 5 bramek - 14:19. Dwa skuteczne rzuty karne wykonane przez Kiryła Kniezeu oraz bramki Dariusza Zająca i Pawła Krupy pozwoliły jednak Pogoni na utrzymanie bezpiecznej różnicy pomiędzy zespołami – 14:22.

Ostatni kwadrans to już przewaga gdańszczan, którzy ruszyli do odrabiania strat. I choć podopiecznym trenera Daniela Waszkiewicza udało się rzucić rywalom 9 bramek, to cztery trafienia Pogoni pozwoliły im na zakończenie spotkania z trzybramkową przewagą.

Wybrzeże Gdańsk - Pogoń Szczecin 23:26 (9:18)

Wybrzeże: Sokołowski - Orzechowski 1, Ćwikliński, Dworaczek, Niedziółka 2, Kornecki 3, Chmieliński, Dzierżawski, Bednarek 2, Sulej, Rogulski 3, Prymlewicz 2, Papaj 2, Kondratiuk 4, Suwisz 3, Skrzypczak, Nilsson.

Kary: 8 minut

Pogoń: Kryński, Tatar - Grzegorek, Bruna 2, Gobber, Walczak 2, Zając 3, Gierak 3, Krupa 1, Krysiak 2, Jedziniak 5, Zaremba 3, Kniazeu 5, Fedenczak.

Kary: 8 minut

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Wygrany sprawdzian z Warmią

Czerwono-czarni rozegrali kolejny sprawdzian przygotowujący zespół do ...

Czytaj więcej

Aktualności

Treningowe zwycięstwo nad Arką

Przygotowujący się do Fazy Finałowej zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Arkę Gdynia ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Kaliszu po rzutach karnych

Czerwono-czarni przegrali wyjazdowe spotkanie z Energą MKS Kalisz. Co prawda w ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kalisz na koniec rundy zasadniczej

We środę, 30 kwietnia, kwidzynianie rozegrają swój ostatni rundy zasadniczej. W ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube