kwidzyn

Dodano: 19.09.15

Plan wykonany – MMTS ogrywa Gwardię we własnej hali

Na sześć minut przed końcem meczu MMTS prowadził z rywalami różnicą 5 bramek i choć wydawało się, że zwycięstwo gospodarzy jest niemal pewne, to końcówka meczu dostarczyła wszystkim wiele emocji. Opolanie zdołali bowiem zmniejszyć straty do 2 bramek i do końca walczyli o doprowadzenie do remisu. Na szczęście kontra czerwono-czarnych i skuteczny rzut Mateusza Seroki w 60 minucie pozwoliła czerwono-czarnym odetchnąć i cieszyć się z upragnionego zwycięstwa.

Już sam początek meczu pokazał, że kwidzynianom bardzo zależy na odniesieniu zwycięstwa w tym spotkaniu. MMTS grał bardzo aktywnie w obronie, niwecząc kolejne próby zespołu rywali. W efekcie po 7 minutach gry czerwono-czarni prowadzili już 4:1. Dzięki skutecznej grze Mateusza Jankowskiego i Antoniego Łangowskiego opolanom udało się jednak zmniejszyć straty do zaledwie 1 bramki – 5:4. Kwidzynianie jednak pontonie zerwali się do ataku i po 17 minutach gry prowadzili już 4 bramkami -9:5.

Stan ten utrzymał się do 24 minuty i stanu 12:8, jednak później oglądaliśmy popis skuteczności Nenada Zelijca, który zdobywając trzy bramki pod rząd zniwelował straty swojego zespołu do 1 bramki. Na szczęście kwidzynianie jednak kontrolowali to co dzieje się na boisku i jeszcze przed przerwą zdołali podwyższyć swoje prowadzenie do 3 bramek.

Po zmianie stron gospodarze nadal nadawali ton grze, a szczególną skutecznością pod bramką rywali popisywał się Mateusz Seroka. Po jednej z jego akcji w 49 minucie meczu MMTS prowadził już z Gwardią różnicą 5 bramek – 22:17. Niestety później coś zepsuło się w grze podopiecznych trenera Patryka Rombla i czerwono-czarni zaczęli tracić wypracowaną przewagę. Bramki systematycznie zdobywali natomiast rywale, którzy zdołali zbliżyć się na 2 bramki różnicy. Wówczas jednak kolejną bramkę na swoim koncie zapisał Seroka i tym samym zapewnił gospodarzom zwycięstwo w pierwszym meczu rozegranym przed własną publicznością.


MMTS Kwidzyn - PE Gwardia Opole 25:23 (15:12)

Sędziowie: Jakub Jerlecki – Maciej Łabuń (Szczecin)

MMTS: Kiepulski - Janikowski, Genda 6, Mroczkowski 2, Peret 1, Szpera 1, Klinger 1, Rosiak 1, Nogowski 6, Pilitowski, Seroka 7.

Kary: 6 minut

Gwardia: Malcher, Taletović - Swat 1, Trojanowski, Knop 1, Rumniak 1, Łangowski 3, Zelijc 4, Tarcijonas 2, Mokrzki 3, Jankowski 2, Kedzo 1, Simić 5.

Kary: 10 minut

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube