kwidzyn

Dodano: 21.09.15

Genda: Chcemy postawić w Kwidzynie twierdzę

Sobotnie zwycięstwo MMTS nad Gwardią to m.in. zasługa Pawła Gendy, który (szczególnie w pierwszej połowie) ciągnął swój zespół w ataku. Rozgrywający czerwono-czarnych rzucił 6 bramek i był jednym z najskuteczniejszych graczy tego meczu.

-Widać było, że bardzo zależy nam na zwycięstwie przed własną publicznością. Od pierwszych minut przeciwko Gwardii zagraliśmy z wielką koncentracją i zaangażowaniem w grze.

- To prawda, że mocno weszliśmy w mecz. Postawiliśmy też twarde warunki gry w obronie, dzięki czemu „Klipek” mógł trochę pobronić w bramce. Przede wszystkim jednak chcieliśmy pokazać kibicom, że warto chodzić na nasze mecze. Na pewno będziemy walczyć i zwyciężać. Chcemy postawić w Kwidzynie „twierdzę” i zawsze wygrywać we własnej hali.

-Trzeba jednak powiedzieć, że po dobrym początku, w końcówce tego meczu pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele.

-Niestety w końcówce znowu „daliśmy ciała” i zrobiło się trochę nerwowo. Na szczęście przetrzymaliśmy ten moment, przestaliśmy iść z kontrą, graliśmy wolniej i czekaliśmy na faul przeciwnika. Musieliśmy grać dłużej, bo coś popsuło się w naszej grze, a zawodnicy z Opola ciągnęli kontrę i rzucali nam bramki. Dobrze, że przetrzymaliśmy ten moment, a Mateusz rzucił bramkę, która dała nam zwycięstwo. Dzięki temu prowadziliśmy już 3 bramkami i choć do końca była jeszcze minuta gry, to wiadomym było, że w tym meczu cud się już nie wydarzy.

-Za tydzień czeka nas jednak trudna przeprawa w Głogowie, który urwał już punkty Górnikowi oraz Pogoni.

-Mam nadzieje, że nie damy takiej plamy jak w meczu z Mielcem, gdzie kompletnie nic nam nie wychodziło na boisku. Na pewno będziemy walczyć, choć trzeba podkreślić, że Głogów jest mocnym zespołem. Pokazał to już we wcześniejszych meczach, pokonując Górnika, remisując z Gwardią, czy też minimalnie przegrywając z Pogonią. W Chrobrym gra obecnie „Sado”, a my wiemy jak on gra. Mam nadzieję, że go zatrzymamy.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni spróbują urwać punkty Kaliszowi

Zespół Energii MKS Kalisz prowadzony przez trenera Tomasza Strząbałę to ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube