kwidzyn

Dodano: 4.10.15

Jest zwycięstwo! MMTS ogrywa szczecińską Pogoń

Po znakomitym spotkaniu MMTS Kwidzyn pokonał Pogoń Szczecin 29:26. Czerwono-czarni doskonale rozpracowali swego rywala, pozwalając im jedynie na dwukrotne doprowadzenie do remisu. Wygrana podopiecznych trenera Patryka Rombla sprawiła również, że MMTS przeskoczył Pogoń i awansował na IV miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania wiadomym było, że obydwie ekipy przystąpią do gry osłabione. W zespole gości nie wystąpił bowiem walczący z gorączką Mateusz Zaremba, natomiast czerwono-czarni musieli radzić sobie bez Macieja Mroczkowskiego. Grę lepiej rozpoczęli jednak kwidzynianie, którzy po 8 minutach prowadzili 3:1. Trzy minuty później szczecinianom udało się jednak odrobić straty i doprowadzić do remisu - 4:4. Odpowiedź podopiecznych trenera Patryka Rombla była iście piorunująca. Do siatki rywali kolejno trafiali bowiem Paweł Genda, Przemysław Zadura oraz Michał Peret i po 17 minutach gry kwidzynianie prowadzili już 5 bramkami - 9:4! Swoją piątą bramkę goście zdobyli natomiast dopiero w 20 minucie, gdy bramkarza MMTS pokonał Paweł Krupa. W dużej mierze właśnie dzięki jego skutecznej grze szczecinianie zdołali zmniejszyć różnicę do zaledwie dwóch bramek - 12:10. W ostatnich minutach kwidzynianie jednak kontrolowali to co działo się na boisku i po trafieniach Pawła Gendy kończyli pierwszą część meczu z trzybramkową przewagą.

Po przerwie gra układała się już całkowicie po myśli czerwono-czarnych. W 38 minucie gry MMTS wyszedł bowiem na pięciobramkowe prowadzenie - 20:15, a jedenaście minut później przewaga ta zwiększyła się do siedmiu bramek - 25:18! Gdy w 54 minucie gry kwidzynianie wygrywali z Pogonią różnicą aż 8 trafień - 28:20 było niemal pewnym, że MMTS nie odda już rywalom zwycięstwa w tym spotkaniu. Co prawda gospodarze wyraźnie rozluźnili szyki i pozwolili rywalom na zmniejszanie strat, to jednak w pełni kontrolowali to co dzieje się na boisku. Na minutę przed końcem 29 bramkę dla MMTS zdobył Tomasz Klinger, a wynik końcowy meczu ustalił, niezwykle skuteczny w zespole rywali, Paweł Krupa.

MMTS Kwidzyn - Pogoń Szczecin 29:26 (14:11)

sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) - Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Janikowski, Genda 6, Zadura 4, Kryszeń 3, Peret 3, Klinger 4, Szczepański, Rosiak 1, Nogowski 5, Pilitowski 1, Seroka 1, Potoczny 1.

Kary: 10 minut (Genda x 2, Zadura x 2, Klinger)

Pogoń: Tatar, Kryński - Grzegorek 1, Bruna 1, Walczak 2, Gierak 1, Krupa 10, Krysiak 2, Biernacki 2, Jedziniak 2, Kniazeu 5.

Kary: 8 minut (Walczak x 3, Kniazeu).

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS bez medalu – do szczęścia zabrakło 2 bramek

Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. MMTS Kwidzyn przegrał bowiem w Opolu 26:24 ...

Czytaj więcej

Aktualności

Skromne zwycięstwo MMTS nad Gwardią – rewanż już ...

MMTS Kwidzyn pokonał Gwardię Opole w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal ...

Czytaj więcej

Aktualności

Prezes MMTS w poniedziałkowym Kontrataku”

Zapraszamy do oglądania poniedziałkowego „Kontrataku” poświęconemu ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS bez szans na finał – wysokie zwycięstwo ...

Przegrywając swój pierwszy półfinał 12-bramkami kwidzynianie niemal ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube