kwidzyn

Dodano: 13.01.16

Spójnia sprawdzi czerwono-czarnych

Kar-Do Spójnia Gdynia będzie pierwszym rywalem MMTS Kwidzyn w zimowym okresie przygotowawczym. Sparing między zespołami prowadzonymi przez niedawnych kolegów z jednego zespołu: Patryka Rombla i Marcina Markuszewskiego odbędzie się w piątek – 15 stycznia o godz. 13.00 w hali sportowej przy ul. Startowej w Gdańsku.

Zawodnicy MMTS Kwidzyn rozpoczęli treningi już 4 stycznia. Na początku odbyły się testy wydolnościowe i testy siłowe, a po czym rozpoczęła się ciężka praca.

-Kontynuujemy ją do tej pory – podkreśla Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn. – Aktualnie jesteśmy bowiem w okresie, gdzie obciążenia treningowe są największe.

Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu podkreśla ,że pierwsze dwa tygodnie przygotowań to dwa treningi dziennie. Przed południem odbywały się zajęcia poświęcone budowaniu wytrzymałości oraz siły, natomiast po południu były to tylko i wyłącznie treningi z piłkami.

-Akcent tych zajęć położony był jednak jeszcze na siłę, na budowanie pewnych cech motorycznych, a mniej na zajęcia typowo techniczno-taktyczne – mówi P. Rombel.

Dwutygodniowy okres zakończy wyjazdowy mecz kontrolny z Kar-Do Spójnią Gdynia, który odbędzie się w piątek – 15 stycznia o godz. 13.00 w hali sportowej przy ul. Startowej w Gdańsku.

-Będzie to nasza pierwsza gra kontrolna, więc pewnie trzeba będzie poświęcić trochę czasu na skorygowanie kilku rzeczy – dodaje szkoleniowiec MMTS. – Nie będzie to więc mecz sparingowy, w którym liczy się wynik. Chcemy raczej pojechać i sprawdzić pewne rzeczy. Przede wszystkim to jak wyglądamy po 2 tygodniach ciężkich zajęć. Sprawdzimy także kilka nowych rzeczy, które gdzieś tam zaakcentowaliśmy sobie w treningu. Chcemy zobaczyć jak będą nam wychodzić na tle przeciwnika, a nie w grze pomiędzy sobą.

Początkowo zespoły miały rozegrać spotkanie w trzech tercjach: 3 x 20 minut. Może się to jednak zmienić.

-Zobaczymy jak będziemy wyglądali po zakończeniu wszystkich treningów przed tym spotkaniem. Może pojawią się jakieś mikrourazy i trzeba będzie szukać innych rozwiązań. W grę wchodzą dwa warianty: 3 x 20 minut lub 2 x 30 minut, ale jeśli będzie nas mniej to poszukamy innych rozwiązań - wyjaśnia P. Rombel.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Strząbała: Wszyscy dostali swoją szansę

-W drużynie mamy sporo młodych oraz nowych zawodników, którzy jeszcze nie ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS ogrywa Jicin po efektownej końcówce

MMTS Kwidzyn pokonał HBC Jicin w kolejnym meczu 24 Memoriału im. Ryszarda Matuszaka ...

Czytaj więcej

Aktualności

Porażka w pierwszym sparingu - jutro walka o III ...

Szczypiorniści MMTS przegrali z Chrobrym Głogów w pierwszym meczu tegorocznego ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS powalczy w głogowskim turnieju

Już jutro zawodnicy MMTS Kwidzyn rozegrają swój pierwszy mecz sparingowy w ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube