kwidzyn

Dodano: 16.03.13

Zabójczy rzut Adamuszka daje zwycięstwo

Na dwie minuty przed końcem meczu kwidzynianie prowadzili z Pogonią 29:27, jednak bramki Bartosza Konitza i Mateusza Zaremby sprawiły, że goście odrobili straty i doprowadzili do remisu. Wydawało się zatem, że mecz zakończy się tak samo jak spotkanie w Szczecinie i po skutecznym pościgu remis wywalczą goście. Na kilka sekund przed końcem meczu piłka trafiła jednak do Michała Adamuszka, który widząc upływający czas zdecydował się na desperacki rzut niemal z połowy boiska. Ku eforii kwidzynian i niedowierzaniu gości piłka jakimś cudem znalazła drogę do bramki, zapewniając czerwono-czarnym radość z cennego zwycięstwa.

To był bardzo wyrównany mecz, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Widać było wyraźnie, że zespołom zależy na wygranej w tym spotkaniu i wywalczeniu kompletu punktów. W przedostatnim meczu sezonu zasadniczego było to szczególnie ważne, bowiem dodatkowe punkty pozwalały na możliwość gry z trochę innym przeciwnikiem w fazie play-off.

Jako pierwsi bramki w tym meczu zdobywali gospodarze i po skutecznych trafieniach Adriana Nogowskiego i Macieja Mroczkowskiego, czerwono-czarni rozpoczynali grę od stanu 3:0. Niestety trzy minuty później mieliśmy już remis 3:3 i przewagę należało budować od początku. Udało się to w 10 minucie, kiedy po dwóch skutecznych rzutach Mateusza Seroki kwidzynianie objęli prowadzenie 6:4. Jednak także i ona została roztrwoniona, a cztery minuty później szczecinianie prowadzili w Kwidzynie 6:7.

W 15 minucie gry MMTS ponownie prowadził za sprawą Macieja Mroczkowskiego, który dwukrotnie znalazł drogę do bramki rywali i wyprowadził zespół na skromną przewagę 8:7. Jacek Wardziński szybko jednak doprowadził do wyrównania, a niewykorzystany rzut karny przez Michała Daszka i kolejne bramki gości sprawiły, że to Pogoń ponownie wyszła na prowadzenie - 8:10.

W 21 minucie meczu czerwono-czarnym udało się jednak ponownie odrobić straty i wyjść na jednobramkowe prowadzenie w tym spotkaniu - 11:10. Skromna przewaga jednej bramki utrzymała się już do końca pierwszej połowy, choć raz leżała po stronie gospodarzy, a raz po stronie zespołu ze Szczecina. Po 30 minutach gry i bramkach Nogowskiego i Mroczkowskiego, przewaga leżała jednak po stronie kwidzynian - 15:14.

Po przerwie Nogowski podwyższył prowadzenie gospodarzy do dwóch bramek, jednak szczecinianie zdołali szybko odrobić straty. Wyrównany stan gry utrzymywał się aż do 50 minuty i stanu 23:23. Wówczas to trzy skuteczne akcje przeprowadzili gospodarze, a bramki Patryka Rombla i Seroki pozwoliły kwidzynianom na uzyskanie trzybramkowej przewagi - 26:23. Szczecinianie dzięki rzutom Nenada Markovicia zdołali odrobić tylko dwie bramki, co pozwoliło kwidzynianom na oddech i trochę spokojniejszą grę końcówce meczu.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kotwickiego utrzymywali rywali na dystans 1-2 bramek do 58 minuty – 29:27. Dwie minuty później po bramkach Bartosza Konitza i Mateusza Zaremby mieliśmy już jednak remis i wydawało się, że podobnie jak w Szczecinie mecz zakończy się podziałem punktów między tymi zespołami. Do końca meczu pozostały bowiem sekundy. Po szybkim wznowieniu piłka trafiła jednak do Michała Adamuszka, a ten niewiele myśląc zdecydował się na atomowy rzut niemal z połowy boiska. Desperacja próba „Myszy” okazała się jednak niezwykle skuteczna, a piłka jakimś cudem znalazła drogę do bramki rywali. Zszokowani szczecinianie długo nie mogli pogodzić się z takim obrotem sprawy, a kwidzynianie wprost rzucili się na szczęśliwego zdobywcę zwycięskiej bramki.

MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:29 (15:14)

sędziowie: G. Młyński (Zwoleń) - B. Skwarek (Warszawa)

MMTS: Suchowicz, Szczecina - Klinger 2, Mroczkowski 7, Peret 1, Sadowski 1, Adamuszek 4, Nogowski 5, Seroka 6, Łangowski, Daszek 2, Rombel 2.

Kary: 8 minut (Łangowski x 2, Peret, Adamuszek)

Gaz-System Pogoń: Stojković, Ligarzewski - Bruna 3, Wardziński 4, Gierak 2, Krupa 2, Marković 5, Konitz 6, Zaremba 3, Zydroń 4.

Kary: 4 minuty (Krupa, Zaremba)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube