kwidzyn

Dodano: 15.09.17

Mroczkowski: Musimy skupić się tylko na grze

-Na pewno będzie to dla nas ciężki mecz – podkreśla trener Maciej Mroczkowski. – Nie dopuszczamy jednak do siebie innego wyniku niż nasze zwycięstwo.
Szkoleniowiec MMTS Kwidzyn w krótkiej rozmowie mówi o wysokiej porażce w Kielcach i czekającej czerwono-czarnych rywalizacji ze Spójnią Gdynia.

-Po porażce z mistrzem Polski gramy z ligowym beniaminkiem. Wszyscy liczą na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie, jednak drugą kwestią jest czy potrafimy zapomnieć o naszej fatalnej postawie w drugiej połowie meczu z Vive. Czy po takiej grze potrafimy się zresetować i podejść do kolejnego rywala z „chłodną głową”?

-Po głębszej analizie meczu z Kielc okazało się, ze nawet pierwsza połowa tego meczu, która wynikowo była nawet fajna, również nie była taka dobra. Zaczęliśmy mecz od stanu 6:2 i również popełnialiśmy błędy. Drugą połowę tego spotkania oglądaliśmy w ciszy. Każdy mógł to zobaczyć, przemyśleć i mam nadzieję, że w sobotę zobaczymy całkiem inny zespół. Drużynę walczącą o każdą piłkę. Gdy jechaliśmy do Kielc to Vive musiało z nami wygrać. Tym razem to my jesteśmy faworytem tego spotkania i nie dopuszczamy do siebie innego wyniku jak nasze zwycięstwo. Na pewno będzie to dla nas ciężki mecz. Gramy po raz drugi u siebie, a po meczu z Gdynią czka nas pięć spotkań wyjazdowych. O punkty będzie więc jeszcze ciężej. Jesteśmy wiec pod presją, ale musimy się z tym liczyć. Myślę, że będzie to dla nas ciężki mecz przede wszystkim pod względem mentalnym. Musimy oczyścić głowę i skupić się tylko na grze.

-Ze Spójnią graliśmy już w okresie przygotowawczym, a mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Kwidzyna. Czy wyciągaliśmy wnioski z tamtego spotkania czy też pierwsze spotkanie rozgrywane w okresie przygotowawczym nie miało aż takiego przełożenia na budującą się drużynę?

-Myślę, że będzie to zupełnie inne spotkanie. Widzimy, że mecze rozgrywane w okresie przygotowawczym nie odzwierciedlają tego co gra się w Superlidze. Dlatego nawet nie oglądaliśmy tamtego spotkania. Skupiamy się przede wszystkim na swojej grze, bo tak naprawdę sami dla siebie jesteśmy największym zagrożeniem. Jeśli ułożymy sobie wszystko w swoich głowach to będzie dobrze. Chłopacy są dobrze przygotowani, więc tak naprawdę wszystko leży w ich głowach.

-Jak wygląda kadra zespołu? Czy wszyscy są do dyspozycji trenera, czy też pojawiły się jakieś urazy?

- Jak wstajesz i Cię nie boli to jest źle. Wszyscy są jednak zdrowi. Zawodnicy owszem są trochę poobijani, ale nic groźnego się nie stało.

-W meczach rozgrywanych przeciwko beniaminkom często w większym stopniu wykorzystuje się młodych graczy. Czy tym razem będzie podobnie czy też trener postawi na sprawdzony skład?

-To jest gra o punkty, więc jak komuś będzie szło to nie będę go zmieniać. W składzie naszego zespołu są jednak także młodzi zawodnicy, którzy mogą zbierać doświadczenie nawet siedząc na ławce. Myślę jednak, że nie będziemy jednak rotować składem i zagramy naszym najlepszym składem.

-Jak już wspominaliśmy po meczu ze Spójnią czeka nas pięć spotkań wyjazdowych. Na ile to podnosi wagę tego spotkania?

-Jeśli gralibyśmy mecze naprzemiennie, u siebie i na wyjeździe, to na pewno inaczej podchodzilibyśmy do tego spotkania. Te pięć spotkań wyjazdowych, które czeka nas po meczu u siebie ze Spójnią sprawia, że mecz z Gdynią po prostu musimy wygrać.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Klub

Karnety trafią do sprzedaży

Karnety na sezon 2021/2022 już wkrótce będą możliwe do nabycia za ...

Czytaj więcej

Klub

Mecze na www.emocje.tv dostępne dla posiadaczy ...

Posiadacze karnetów na spotkania MMTS Kwidzyn mogą za darmo oglądać transmisje ...

Czytaj więcej

Klub

Karnety tylko po telefonicznym zamówieniu

MMTS Kwidzyn S.A. informuje, że w sprzedaży dostępne są jeszcze karnety na aktualny ...

Czytaj więcej

Klub

Biegaj: Chciałem pokazać się z jak najlepszej strony

W sobotnim meczu kwidzynian z Zagłębiem Lubin zadebiutował Rafał Biegaj, nowy ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube