kwidzyn

Dodano: 15.02.18

Kwidzynian czeka trudny mecz z Gwardią

Gwardia Opole – to kolejny rywal, którego kwidzynianie podejmować będą na własnym parkiecie. Mecz MMTS – Gwardia, rozgrywany w ramach 22 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn, odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 lutego o godz. 17.00. Spotkanie poprowadzi para sędziowska: Grzegorz Młyński (Zwoleń) – Rafał Puszkarski (Legionowo).

Gwardia Opole to jedna z drużyn, która w tym sezonie może włączyć się do walki o medale mistrzostw Polski. Zespół prowadzony przez trenera Rafała Kuptela plasuje się obecnie na III miejscu w Grupie Pomarańczowej, mając na swoim koncie 39 punktów zdobytych w 21 meczach. O ile na zagrożenie zajmującym II miejsce puławianom szanse są raczej nikłe, to Gwardia musi odpierać ataki znajdujących się tuż za nimi drużyn z Kalisza (4 pkt straty) czy Gdańska (10 pkt straty). W dotychczas rozegranych spotkaniach opolanie odnieśli 11 zwycięstw (w tym jedno po rzutach karnych) oraz doznali 10 porażek.

 

Po zimowej przerwie w rozgrywkach gracze Gwardii przegrali tylko dwukrotnie, ulegając Orlen Wiśle Płock – 29:16 (15:8) oraz NMC Górnikowi Zabrze – 27:31 (14:15). Pozostałe mecze kończyli zwycięstwami. Podopieczni trenera R. Kuptela najpierw wygrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski – 29:33 (12:19), potem z Meblami Wójcik Elbląg – 26:19 (13:10) oraz Wybrzeżem Gdańsk - 23:24 (13:13). Po dwóch porażkach o których wspomnieliśmy wyżej opolanie ponownie wrócili do zwycięstw. W przełożonym meczu pokonali na własnym terenie Zagłębie Lubin - 37:30 (20:13), a w ostatnim spotkaniu ograli Spójnię Gdynia wygrywając 33:24 (17:13). W tym ostatnim spotkaniu opolan do zwycięstwa poprowadzili: Michał Lemaniak i Patryk Mauer, którzy zdobyli po 6 bramek dla swojego zespołu. Na pewno obaj stanowić będą poważne zagrożenie dla kwidzyńskiej bramki. Nie można jednak zapominać także o reprezentacyjnym bramkarzu Adamie Malcheru, Kamilu Mokrzkim czy byłych kwidzyniakach grających w Gwardii: Antonim Łangowskim i Przemysławie Zadurze.

 

Warto przypomnieć, że w pierwszym starciu tych drużyn MMTS Kwidzyn pokonał Gwardię wygrywając w Opolu 22:23 (12:10). Bardzo dobre spotkanie rozegrał wówczas Mateusz Jankowski, który rzucił kwidzynianom 8 bramek. Pięć trafień dorzucił natomiast Kamil Mokrzki. Dla MMTS najwięcej bramek rzucił natomiast Michał Potoczny – 6, w tym 4 rzucone z rzutów karnych. Największym zagrożeniem w atakach z pola był natomiast Maciej Pilitowski, który rzucił 4 bramki, a jego ostatnie trafienie dało czerwono-czarnym zwycięstwo.

 

Jak będzie tym razem okaże się już w najbliższą sobotę – 17 lutego o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki ręcznej do Kompleksu Sportowo-Widowiskowego przy ul. Wiejskiej. Zawodnicy MMTS liczą na gorące wsparcie kibiców w tym spotkaniu!

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube