kwidzyn

Dodano: 19.02.18

Ossowski: Jest tutaj duża możliwość rozwoju

Arkadiusz Ossowski podsumowuje sobotnią porażkę z Gwardią Opole. Rozgrywający MMTS Kwidzyn mówi także o powodach przedłużenia kontraktu z kwidzyńskim klubem o kolejne 3 sezony.

-Praktycznie przez całe spotkanie musieliśmy odrabiać straty i gonić rywali. Gdy już nam się to udawało to nasze błędy powodowały, że rywale ponownie nam odskakiwali.

 

-Na pewno takie mecze nie są łatwe. Gdy cały czas gonimy wynik to pojawia się stres, że nie dogonimy przeciwnika. Wówczas spieszymy się i pewnych momentach latają ręce. Trzeba też podejmować ryzykowne decyzje. W efekcie czasem wychodzi tak, że mecz kończy się porażką. W meczu z Gwardią na pewno źle zagraliśmy w obronie. Nie chcę jednak oceniać gry kolegów w bramce, bo najpierw trzeba zacząć od siebie. Myślę, że parę piłek w ataku mogłem rozegrać nieco lepiej. Opole w dzisiejszym meczu było jednak od nas po prostu lepsze.

 

-Nie mamy jednak zbyt dużo czasu na rozpamiętywanie tego meczu, bo już we środę gramy zaległe spotkanie z Zabrzem. Czeka nas nawet trudniejsze spotkanie bo rozegrane na terenie rywala.

 

-Myślę, że będzie to dużo trudniejszy mecz niż ten z Gwardią. Na pewno będziemy musieli się do niego mocno przygotować, żeby powalczyć w Zabrzu o punkty i pokazać, tak jak w tamtym roku, że umiemy tam wygrywać. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zdobyć tam punkty. Myślę, że przy dobrym meczu i dobrej walce z naszej strony możemy to zrobić.

 

-Zdecydowałeś się na przedłużenie kontraktu z MMTS do 2021 roku. Jakie były powody tej decyzji?

 

-Chciałem zostać w kwidzyńskim klubie bo myślę, że jest tutaj bardzo duża możliwość rozwoju. Nigdy nie zamykamy tabeli tylko zawsze bijemy się o wysokie miejsca. Rozgrywamy też spotkania o jakąś stawkę, a dla młodego zawodnika jest to najlepszy sposób na zdobycie doświadczenia. Właśnie taka gra w trudnych spotkaniach, jak np. w ostatnim meczu z Gwardią.

 

-Czy rozważałeś odejście do innych klubów czy też od początku liczył się tylko MMTS?

 

-W grę wchodziła Spójnia Gdynia i Zagłębie Lubin, choć w tym drugim klubie nie doszło ostatecznie do żadnych konkretnych decyzji. Rozważałem jednak różne możliwości. Ostatecznie jednak oferta z MMTS sprawiła, że nadal jestem tutaj.

 

-Czy trener lub koledzy z zespołu namawiali cię na przedłużenie występów w Kwidzynie?

 

-Oczywiście konsultowałem swoją decyzję z trenerem. Trzeba jednak powiedzieć, że np. w Zagłębiu też pracuje dobry trener czyli Bartek Jaszka i może przyciągać to zainteresowanych zawodników. Z trenerem Mroczkowskim dobrze mi się jednak współpracuje. W rozmowie nakłaniał mnie również do przedłużenia kontraktu z kwidzyńskim klubem.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube