kwidzyn

Dodano: 26.02.18

Szczepański tuż za podium Wielkiego Dyktanda

Grzegorz Szczepański znalazł się w najlepszej dziesiątce uczestników Wielkiego Dyktanda PGNiG Superligi. Zwycięzcą okazał się jednak Marcin Miedziński z Mebli Wójcik Elbląg, który w pisanym tekście popełnił najmniej błędów.

W miniony czwartek, 22 lutego, ligowi zawodnicy wzięli udział w Wielkim Dyktandzie PGNiG Superligi zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Do dyktanda, transmitowanego na WP SportoweFakty – piłka ręczna, przystąpiło ponad trzydziestu szczypiornistów, a swoich ulubieńców wspierały także dzieci i młodzież z lokalnych szkół.

Drużynę MMTS Kwidzyn w zmaganiach z polską ortografią reprezentowali: Grzegorz Szczepański oraz Jakub Żurawski. Jak się okazało „Szczepan” spisał się całkiem nieźle i zakwalifikował się do czołowej dziesiątki uczestników dyktanda. Ostatecznie jednak znalazł się tuż za podium. Zwycięzcą okazał się natomiast Marcin Miedziński z Mebli Wójcik Elbląg, który popełnił najmniej błędów w pisanym tekście.

Warto dodać, że z poprawnością języka polskiego zmagali się także zawodnicy zza granicy, w tym Hiszpan Julen Aguinagalde z PGE VIVE Kielce, Czech Roman Pożarek z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski czy Bośniak Edin Tatar z MKS Kalisz. W kategorii „najlepszy obcokrajowiec” zdecydowanie wygrał Białorusin Aleksadr Buszkow z NMC Górnika Zabrze.

Więcej na www.pgnig-superliga.pl

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS górą w Derbach Pomorza!

Po niezwykle ciężkim pojedynku MMTS wygrał Derby Pomorza zwyciężając w Gdańsku z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Dudek wybrany graczem 2 Serii

Bartosz Dudek został wygrany gracem 2 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn. Dziennikarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Adamski w Siódemce 2 Serii

Kacper Adamski trafił do najlepszej siódemki 2 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czas na Derby Pomorza – MMTS gra w Gdańsku

Po dwóch ligowych zwycięstwach zawodników MMTS Kwidzyn czeka niezwykle ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube