kwidzyn

Dodano: 2.03.18

Czerwono-czarni walczą o 4 punkty

Jeszcze nie opadły emocje po zwycięstwie nad Azotami Puławy, a kwidzynianie już zmierzą się z kolejnym ligowym rywalem. W sobotę, 3 lutego o godz. 16.00, MMTS rozegra wyjazdowe spotkanie z Meblami Wójcik Elbląg. Ponieważ obie ekipy rywalizują w Grupie Granatowej stawką spotkania będą 4 punkty.

Meble Wójcik Elbląg plasują się obecnie na VI miejscu w grupie, tracąc do kwidzynian aż 35 punktów. Nie oznacza to jednak, że MMTS wygra to spotkanie już przed meczem. Podopieczni trenera Jacka Będzikowskiego walczą bowiem do ostatniej piłki i już nie raz sprawili kwidzynianom sporo problemów.

W tym sezonie elblążanie zdobyli 14 punktów w 23 meczach, wygrywając zaledwie czterokrotnie: Sandra SPA Pogoń Szczecin - 21:18 (11:9), KPR Legionowo - 29:20 (11:9), KPR Legionowo - 20:25 (12:11), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - 27:20 (15:8). Co ważne Meble Wójcik trzykrotnie triumfowały na własnym terenie, co powinno być przestrogą dla kwidzyńskiego zespołu.
W pierszym meczu tych drużym MMTS pokonał elblążan 27:21 (15:11). W kwidzyńskim zespole znakomite spotkanie rozegrał wówczas Paweł Genda, którzy rzucił aż 10 bramek! W zespole Mebli Wójcik najskuteczniejszym graczem był natomiast Filip Koper, który zdobył 6 trafień dla swojego zespołu.

W ostatnim spotkaniu ligowym podpieczni trenera Jacka Będzikowskiego przegrali z Wybrzeżem Gdańsk 27:22 (13:8). Najwięcej bramek dla zespołu z Elbląga zdobyli natomiast Filip Koper i Jakub Moryń - po 4 bramki. Obaj są również najskutczniejszymi zawodnikami elbląskiego klubu, więc na pewno będą największym zagrożeniem dla defensywy MMTS Kwidzyn.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS złożył protest do Komisarza Ligi

Po przegranym meczu z Wybrzeżem Gdańsk zarząd kwidzyńskiego klubu złożył protest ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przed trudnym starciem z Nafciarzami

Kolejnym rywalem MMTS Kwidzyn w ligowych bojach będzie Orlen Wisła Płock. Przełożony ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ponownie przegrywają po rzutach karnych

MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Wybrzeżem Gdańsk. W regulaminowym czasie padł ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube