kwidzyn

Dodano: 10.03.18

Piotrkowianin urywa punkty w Kwidzynie

Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał ligowe starcie z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. W regulaminowym czasie było 28:28, więc zwycięzcę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. W tym elemencie lepiej prezentowali się goście, którzy wygrali 1:4 i zdobyli cenne ligowe punkty.

Mecz rozpoczął się od trafień Marcina Tórza i Piotra Swata. Pierwszego gola dla gospodarzy w 3 minucie zdobył Michał Peret, a po kolejnym trafieniu obrotowego MMTS, w 9 minucie, mieliśmy remis po 3. Goście jednak wciąż nadawali ton wydarzeń na boisku. Po golach Sebastiana Iskry i Szymona Woynowskiego prowadzili w Kwidzynie 3:5. W odpowiedzi trafili Maciej Pilitowski oraz Adrian Nogowski i ponownie mieliśmy remis – 5:5.


Wyrównany okres gry utrzymywał się do 18 minuty i stanu 8:8. Wówczas ponownie zaatakowali goście, którzy wyszli na prowadzenie 8:10. Kwidzynianie zdołali jednak odrobić straty po trafieniach Kamila Kriegera i Michała Potocznego (karny), a nawet wyjść na minimalną przewagę – 12:11. Końcowe minuty pierwszej połowy lepiej jednak rozegrali gracze z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy rzucili cztery bramki przy jednym trafieniu Alana Guziewicza. Po 29 minutach goście prowadzili 13:15. Szybkie trafienia Adriana Nogowskiego i Michała Pereta sprawiły jednak, że pierwsza połowa zakończyła się remisem po 15.


Po przerwie grę rozpoczęło trafienie Michała Pereta. Goście szybko jednak wyrównali po akcji Mateusza Góralskiego, a w 38 minucie prowadzili już 17:20. Prowadzenie Piotrkowianina nie trwało jednak zbyt długo, bo dziesięć minut później, po kolejnych trafieniach Adriana Nogowskiego i Macieja Pilitowskiego, ponownie mieliśmy remis po 22. Jak się okazało wyrównany okres gry utrzymywał się do końca regulaminowego czasu gry. Zwycięzcę meczu musiały więc rozstrzygnąć rzuty karne. Ten element lepiej wykonywali gracze Piotrkowa Trybunalskiego, którzy wygrali 1:4, zdobywając tym samym punkty na trudnym terenie w Kwidzynie. Co ciekawe były to czwarty mecz Piotrkowianina kończący się rzutami karnymi, jednak dopiero po raz pierwszy podopieczni trenera Dymytro Zinchuka rozstrzygnęli je na swoją korzyść.


MMTS Kwidzyn – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:28 (15:15), k. 1:4

sędziowie: Jakub Jerlecki – Maciej Łabuń (Szczecin)

MMTS: Szczecina, Dudek – Kryński, Krieger 3, Peret 8, Rosiak 1, Nogowski 4, Guziewicz 3, Ossowski 1, Potoczny 4, Janikowski, Pilitowski 4, Landzwojczak, Przytuła.
Kary: 6 minut (Krieger, Rosiak, Ossowski)
Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 2, Urbański, Woynowski 6, Iskra 5, Kaźmierczak, Swat 5, Góralski 3, Surosz, Andreau, Pożarek, Achruk, Tórz 6, Pacześny 1, Rutkowski.
Kary: 14 minut (Surosz x 2, Pożarek x 2, Góralski, Kaźmierczak, Tórz)
Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Kwidzynianie zdobyli Legionowo - kara dla Nogowskiego

MMTS Kwidzyn zdobył komplet 4 punktów w meczu z KPR Legionowo. Kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni walczą w Legionowie

KPR Legionowo to przedostatni rywal MMTS Kwidzyn w sezonie zasadniczym. Starcie tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczecina i Ossowski w Kadrze B

Arkadiusz Ossowski oraz Krzysztof Szczecina zostali powołani na zgrupowanie Kadry B. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Nogowski oraz Potoczny zagrają z Czechami

Adrian Nogowski oraz Michał Potoczny zostali powołani na zgrupowanie Kadry Narodowej. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube