kwidzyn

Dodano: 21.03.18

Czerwono-czarni rozbici przez Nafciarzy

O niespodziance nie mogło być mowy. Osłabiony MMTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą Płock 32:21. Kluczem do zwycięstwa okazała się pierwsza połowa tego spotkania, w której gospodarze wyszli w pewnym momencie na 9 bramek przewagi.

 

Kwidzynianie przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Macieja Pilitowskiego (odsuniętego od jednego meczu decyzją Komisarza Ligi) oraz narzekającego na uraz Przemysława Rosiaka. Mimo to pierwsze 10 minut gry było w miarę wyrównane. Gra rozpoczęła się od trafienia Adriana Nogowskiego, na co gospodarze odpowiedzieli trzema kolejnymi bramkami. W efekcie po 5 minutach gry wiślacy prowadzili 3:1. Na szczęście trafienie Damiana Przytuły pozwoliło kwidzynianom zbliżyć się do Nafciarzy na jedną bramkę - 3:2. Niestety w rewanżu trafili Lovro Mihić i Gilberto Duarte i gospodarze odskoczyli na 3 bramki przewagi – 5:2. Kwidzynianie starali się jednak szybko odrobić straty. Pozwoliły na to trafienia Kamila Kriegera i Michała Potocznego (rzut karny). W efekcie po 9 minutach gry MMTS ponownie zbliżył się do płocczan na jedną bramkę – 5:4.

 

Jak się później okazało było to niestety koniec wyrównanej gry w tym spotkaniu. Trafienia Lovro Mihicia i Tomasza Gębali sprawiły, że Nafciarze wyszli najpierw na czterobramkowe prowadzenie - 8:4. Po 20 minutach przewaga Orlen Wisły wynosiła już jednak 7 bramek - 13:7, a w ataku płockiej drużyny szalał Tomasz Gębala. Gospodarze nadal powiększali swoją przewagę wykorzystując każdy błąd kwidzyńskiej drużyny. W efekcie po 26 minutach gry, po bramkach Michała Daszka i Przemysława Krajewskiego, prowadzili już 17:8. Dziewięciobramkowa przewaga Orlen Wisły utrzymała się niemal do końca pierwszej połowy meczu. W ostatniej minucie różnicę tą zmniejszył jednak Michał Peret i kwidzynianie przegrywali w Płocku 19:11.

 

Druga połowa meczu była już dużo bardziej wyrównana, a po rzutach Michała Potocznego kwidzynianom udało się nawet zmniejszyć straty do 7 bramek - 20:13. Niestety w rewanżu trafił Aleksander Olkowski oraz Valentin Ghionea i przewaga gospodarzy ponownie wzrosła do 9 trafień - 22:13. Stan ten utrzymał się do 49 minuty, kiedy to Gilberto Duarte podwyższył prowadzenie Nafciarzy do 10 bramek - 27:17. Co więcej w 56 minucie bramki zdobyli Sime Ivić i Michał Daszek, a gospodarze powiększyli swoją przewagę do 11 bramek - 31:20. Jak się okazało różnica ta utrzymała się do końca spotkania. Bramki zdobyli jeszcze Alan Guziewicz i Gilberto Duarte, ale wysokie zwycięstwo Nafciarzy pozostało bezdyskusyjne.

 

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 32:21 (19:11)

 

sędziowie: Michał Orzech - Robert Orzech (Brodnica)

 

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Daszek 2, Duarte 4, Krajewski 2, Racotea 2, Obradovic 1, Ghionea 5, Gębala T. 6, Ivić 1, Borbely, Tarabochia, Olkowski 3, Gębala M. 2, Mihić 4, De Toledo.

Kary: 8 minut (Gębala M. x 2, Gębala T., Tarabochia)

Rzuty karne: 1 bramka/ 2 rzuty

 

MMTS: Szczecina, Dudek, Żurawski - Grzenkowicz 2, Kryński, Krieger 1, Peret 3, Nogowski 2, Guziewicz 1, Ossowski 2, Potoczny 8, Landzwojczak 1, Przytuła 1.

Kary: 6 minut (Krieger, Potoczny, Landzwojczak)

Rzuty karne: 4 bramki/ 6 rzutów

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS wygrał z Sokolem Nove Veseli

W ostatnim meczu wyjazdowej serii spotkań sparingowych kwidzynianie pokonali czeski ...

Czytaj więcej

Aktualności

Sparingowe zwycięstwo nad Azotami

MMTS Kwidzyn pokonał Azoty Puławy w drugim meczu sparingowym rozegranym w Piotrkowie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie remisują w Piotrkowie Trybunalskim

Remisem zakończył się pierwszy sprawdzian MMTS rozegrany w Piotrkowie Trybunalskim. Po ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS poza burtą - o awansie decydowały rzuty karne

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn odpadli z rozgrywek PGNiG Pucharu Polski. W 1/16 finału ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube